Aktualności
Tajemnice zwierząt
Gdy staniemy przed obliczem natury, okazuje się, że nie należymy do rasy panów. Bo czymże jest pięć naszych przytępionych zmysłów w porównaniu z arsenałem, jakim dysponują zwierzęta. Może zwierzęta posiadają (...)
Dodano: 2011-12-30
Pasożyty
Walka z pasożytami przewodu pokarmowego u psów i kotów jest równie ważna jak szczepienia profilaktyczne przeciw chorobom wirusowym, gdyż pasożyty bytując w przewodzie pokarmowym osłabiają odporność błony śluzowej (...)
Dodano: 2011-12-30
Koci problem z kuwetą
Oznaczanie swojego terytorium jest naturalną potrzebą większości kocurów i niektórych kotek. U tych ostatnich problem może nasilić się w okresie rui. Czynnikami wyzwalającymi takie zachowanie może być: pojawienie się (...)
Dodano: 2011-12-30
Problem kleszczy
W Polsce występuje 21 z 810 znanych na świecie gatunków kleszczy. Dorosłe samiczki są długości 3 - 4 mm, natomiast samce mierzą 2,5 mm. Kleszcz, w każdej z trzech faz swego rozwoju, musi raz wyssać krew z człowieka lub (...)
Dodano: 2011-12-30
Infekcje uszu u psów
Do najczęściej spotykanych problemów skórnych u psów należy zapalenie zewnętrznego przewodu słuchowego (z łac. otitis externa). Kolosalne znaczenie ma szybkie rozpoznanie schorzenia u swojego pupila. Niezauważone i (...)
Dodano: 2011-12-30
Kąpiel pupila
Kąpanie psa czy kota jest sztuką w samą w sobie. Zwierzę przyzwyczajane do kontaktu z wodą od maleńkości, łatwiej znosi je w dalszym życiu. Jeżeli nie było przyzwyczajane, należy kąpiel wykonać w ten sposób, aby nie (...)
Dodano: 2011-12-30
© 2021 Specjalistyczny Gabinet Weterynaryjny - Żaneta Sokołowska. Poznań